ביטוח בריאות פרטי

ביטוח בריאות פרטי

ביטוח בריאות הוא ביטוח המכסה הוצאות הקשורות לטיפול רפואי. המבוטח משלם סכום נמוך יחסית ("פרמיה"), תמורת תשלום עבור הוצאות רפואיות בעת הצורך. כמו סוגי ביטוח אחרים, המבוטח משלם כדי להקטין את הסיכון הכלכלי שיעמוד בפני הוצאות כבדות בעתיד. המבטח יכול להיות המדינה (במקרה של ביטוח בריאות ממלכתי), ארגון ללא כוונת רווח (כמו קופות החולים בישראל) או חברה מסחרית (חברת ביטוח). מנקודת מבטו, הפרמיות של כלל המבוטחים מכסות את התשלומים עבור אותם מבוטחים שההוצאות הרפואיות בגינם גבוהות.

ביטוחי בריאות מסוגים שונים נהוגים בכל המדינות המפותחות. ביטוח בריאות ממלכתי, שמאורגן על ידי המדינה ומוצע לכל האזרחים הוא אחד המרכיבים החשובים של מדינת הרווחה. 

 

בישראל, קיימות שלוש מסגרות כיסוי בגין הוצאות בריאות, בשלושה רבדים שונים:

ביטוח בריאות ממלכתי- המסופק על ידי המדינה. דמי הביטוח נגבים מתוקף חוק, והכיסוי הביטוחי הוא אחיד לכל תושבי המדינה. שירותי הבריאות המכוסים על ידי ביטוח זה נקראים סל הבריאות.

שירותי בריאות נוספים (שב"ן)- המוצעים על ידי קופות החולים למבוטחיהן, ומספקים כיסוי לשירותים נוספים שאינם נכללים בסל הבריאות.

 

פוליסות ביטוח פרטיות- שמוצעות על ידי חברות הביטוח. פוליסות אלה מוצעות בנוסף או במקום השב"ן של קופות החולים.

 

הביטוחים שמוצעים על ידי קופות החולים ועל ידי חברות הביטוח הפרטיות מכונים גם "ביטוח משלים", משום שהם "משלימים" את הביטוח הבסיסי המוצע על ידי המדינה. ביטוח בריאות פרטי הינו חוזה הנערך בין המבוטח לחברת הביטוח. קיימים מספר רבדים לביטוחי הבריאות הפרטיים.

הרובד הבסיסי ביותר מכסה ברוב המקרים את הכיסויים הבאים:

1. ניתוחים בחו"ל

2. טיפולים והשתלות בחו"ל

3. תרופות מחוץ לסל הבריאות

מכאן והילך , ניתן להוסיף רבדים נוספים כגון ניתוחים בישראל, ביטוח משלים לשב"ן (שירותי בריאות נוספים שניתנים על יד קופות החולים),ביטוח מורחב.

נספחי שירות כאלו ואחרים כגון: רפואה משלימה, כתב שירות לילד ועוד...

 

בנוסף לביטוחים האישיים, ניתן להצטרף לביטוח קולקטיב הנעשה בדרך כלל בארגונים וחברות.

עלויות הביטוח הקבוצתי זולות בהרבה מהביטוחים האישיים, אבל חשוב לבדוק את הכיסויים המוצעים בהם. כמו כן ביטוחי הבריאות הקולקטיביים , מתחדשים אחת לתקופה, חמש או שלוש שנים.בעת ההחלפה, יש לבדוק האם קיים שינוי מהותי בין הכיסוי החדש לישן.  

לקביעת פגישה חייגו עכשיו: 054-4299577

oferg@sheketcalcali.com

שליחה

*

תודה רבה!

הטופס נשלח בהצלחה

*

*

*

שקט כלכלי | פתרונות ביטוח ופיננסים

לתיאום פגישה השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם:

054-4299577

 

03-9190006

 

oferg@sheketcalcali.com

 

עמל 37 קרית אריה, פתח תקווה

האתר נבנה ועוצב ע"י קודנט בניית אתרים לעסקים | קידום אורגני -​​​