קופות גמל

קופות הגמל המסורתיות הפכו מאז 2008 למוצר חיסכון לטווח ארוך, שאת הכספים ממנו ניתן למשוך כקצבה רק לאחר גיל פרישה. לאחרונה, אישר משרד האוצר מוצר חיסכון חדש ואטרקטיבי שהוא קופת גמל חדשה - קופת גמל להשקעה, שיאפשר לחוסכים ליהנות מהיתרונות של קופת גמל רגילה אבל עם בונוס - אפשרות למשוך את הכספים שנצברו בקופת הגמל החדשה בכל עת (גם מתחת לגיל הפרישה) בצורה הונית, וללא תשלום "קנס" על פירעון מוקדם כמו בקופות הגמל המסורתיות ובתשלום מס על הרווחים בלבד. לחלופין, ניתן יהיה למשוך את הכספים כקצבה חודשית פטורה ממס לאחר גיל 60.

 

כל אדם רשאי לפתוח קופת גמל להשקעה, בכל גיל וללא סכום הפקדה מינימאלי, והוא יכול להפקיד אליה באופן שוטף או באופן חד-פעמי  (ניתן לבצע את ההפקדה באמצעות הוראת קבע, העברה בנקאית או המחאה). הפקדה לכל קופות הגמל להשקעה שמנהל אדם מוגבלת בתקרה של 70,000 שקלים לאדם לשנה. הכספים ינוהלו על ידי חברה המנהלת קופות גמל להשקעה באמצעות מגוון רחב של מסלולי השקעה - מוטים לאפיק המנייתי, לאפיק האג"ח ושילוב שלהם, בהתאם לאופי וצרכי הלקוח וכן קיים יתרון נוסף שהוא האפשרות המובנת במוצר להשקיע בנכסים לא סחירים כמו נדל"ן מניב וקרנות גידור (דבר שלא אפשרי במוצרים מתחרים) והדבר בעל חשיבות רבה במיוחד בתקופה בה התשואות באיגרות החוב נמוכות.

ניתן לעבור ממסלול למסלול בכל עת ללא תשלום מס ובכך להנות מדחיית מס ומצבירת ריבית דה ריבית על הרווחים.

 

משיכת הכספים מקופת גמל להשקעה אפשרית כאמור בצורה הונית בכל רגע נתון, גם מתחת לגיל הפרישה, לפי הבחירה. בעת משיכה הונית של הכספים בכל גיל ייגבה מס של 25% על הרווחים, כפי שנהוג באפיקי השקעה אחרים. משקיעים מתמידים שיבחרו למשוך את הכספים כקצבה לאחר גיל 60 ייהנו מפטור מלא מתשלום מסים.  

 

חוסכים לטווח ארוך (לפרישה): יכולים להפקיד כספים בקופת גמל להשקעה וליהנות מהיתרונות של קופת גמל רגילה, ומעל גיל 60 יוכלו למשוך את הכספים כקצבה ולקבל פטור מלא ממס על הרווחים וממס הכנסה.

 

ניתן לעקוב אחר הביצועים של הקופה בכל רגע באמצעות חשבון אישי באתר החברה המנהלת. בנוסף, ניתן להשוות בין ביצועי הקופות השונות באתר גמלנט של משרד האוצר.

לקביעת פגישה חייגו עכשיו: 054-4299577

oferg@sheketcalcali.com

שליחה

*

תודה רבה!

הטופס נשלח בהצלחה

*

*

*

שקט כלכלי | פתרונות ביטוח ופיננסים

לתיאום פגישה השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם:

054-4299577

 

03-9190006

 

oferg@sheketcalcali.com

 

עמל 37 קרית אריה, פתח תקווה

האתר נבנה ועוצב ע"י קודנט בניית אתרים לעסקים | קידום אורגני -​​​